fbpx
Kategóriák
Pályázatok

A munkavállalók és vállalatokalkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül

Cégünk részt vesz a Széchenyi Terv Plusz pályázaton, melynek célja munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása.

Kedvezményezett neve: ÉPSZER Építő-és Szerelőipari Zrt.

Projekt megnevezés: a GINOP_Plusz-3.2.1-21 „A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül” elnevezésű munkaerőpiaci programban nyújtott támogatás tárgyában

Szerződött támogatás összege: 13.920.000,-FT.

Képzések részletes bemutatása:

  1. Mediációs képzés(26 óra): A mediációs képzés során olyan konfliktuskezelési és kommunikációs technikákat sajátítanak el a résztvevők, amelyek a munkavégzés közben és a hétköznapi élet valamennyi színterén alkalmazhatóak. Megfelelő kérdezéstechnikai ismereteket és tárgyalástechnikai módszereket sajátítanak el a képzésben résztvevők.
  2. Konfliktuskezelés(16 óra): A képzésen résztvevők képesek lesznek a tréning végére a konfliktuskezelési stratégiákat alkalmazni, érzelmeiket objektíven kezelni, valamint motiválni a konfliktusban lévő szereplőket.
  3. Érzelmi intelligencia fejlesztése(20 óra) A résztvevők megismertetése az érzelmi intelligencia létével, elméleti alapjaival, valamint gyakorlati alkalmazásának a módjaival. Bepillantást nyerni az én személyes szociális kompetenciáinak változására az érzelmi intelligencia tudatos alkalmazásának a hatására. Az érzelmi intelligencia alapvető módszereinek alkalmazása, ezáltal a szükséges személyes és szociális kompetenciák elsajátítása.
  4. Stresszkezelés(16 óra): A tréning célja, hogy a résztvevők tudatosítsák az életükben jelen lévő stressz-forrásokat, fejlesszék a stressz tűrő képességüket, növeljék a tolerancia szintjüket, és megtanulják azokat a módszereket, melyekkel a stressz kezelhető, illetve előnyükre fordítható bármilyen élethelyzetben.
  5. Folyamattervezési, szervezési tréning(22 óra): A résztvevők ismerjék meg a (munka)folyamat tervezésének és a gyakorlati szervezési technikáknak az alapjait. A legfontosabb kvalitatív technikákat ismerjék meg és képesek legyenek használni. Kisebb, elsősorban a saját hatás – vagy (munka) körükbe tartozó szervezési feladatokat önállóan legyenek képesek megoldani.

Képzések befejezési dátuma : 2024. november 15.

Kategóriák
Pályázatok

Napelemes rendszer kiépítése az ÉPSZER Zrt.  Eötvös úti telephelyén

Kedvezményezett: ÉPSZER Zrt. 3950 Sárospatak, Eötvös u. 11.

Nemzetgazdasági Minisztérium, mint Támogató által kiadott:

„Napelemes rendszer telepítésének támogatása mikro-, kis- és középvállalkozásoknak” Felhívásra „Napelemes rendszer kiépítése az ÉPSZER Zrt.  Eötvös úti telephelyén” című GINOP-4.1.3-19-2019-00961 jelű támogatási kérelmét 2 944 000 Ft összegű támogatásra érdemesnek ítélte. Az Európai Regionális Fejlesztési Alapból és hazai központi költségvetési „Napelemes rendszer telepítésének támogatása mikro-, kis- és középvállalkozásoknak” Felhívásra „Napelemes rendszer kiépítése az ÉPSZER Zrt. Nagy Lajos úti telephelyén” című GINOP-4.1.3-19-2019-00960 jelű támogatási kérelmét 2 944 000 Ft összegű támogatásra érdemesnek ítélte. Az Európai Regionális Fejlesztési Alapból és hazai központi költségvetési előirányzatból vissza nem térítendő támogatással finanszírozza.

A támogatási kérelem azonosítója: GINOP-4.1.3-19-2019-00961

A projekt fizikai befejezésének dátuma: 2020.12.29.

A projekt megvalósításának helyszíne: 3950 Sárospatak, Eötvös u. 11.

A szerződött támogatás összege: 2 944 000 Ft.

A projekt összköltsége: 2 944 000 Ft.

A Támogatás intenzitása: 100,00 %

A PROJEKT tatalmának bemutatása:

14,72 kWp teljesítményű napelemes rendszer telepítése valósult meg. A telephelyen megújuló energiaforrás nem volt. A cég áram fogyasztásának közel 60 %-t oldja meg a projekt. A telephely áram ellátása napenergiával, mint megújuló energiával is biztosított. Áramdíj megtakarítás közel 695 e Ft/év, mely javítja a cég nyereségességét, ez által javul verseny – és piacképessége. CO2 kibocsátás csökkenés valósult meg 12,18 t/év egyenértékkel.

Kategóriák
Pályázatok

Napelemes rendszer kiépítése az ÉPSZER Zrt. Nagy Lajos úti telephelyén

Kedvezményezett: ÉPSZER Zrt. 3950 Sárospatak, Eötvös u. 11.

Nemzetgazdasági Minisztérium, mint Támogató által kiadott:

„Napelemes rendszer telepítésének támogatása mikro-, kis- és középvállalkozásoknak” Felhívásra „Napelemes rendszer kiépítése az ÉPSZER Zrt. Nagy Lajos úti telephelyén” című GINOP-4.1.3-19-2019-00960 jelű támogatási kérelmét 2 944 000 Ft összegű támogatásra érdemesnek ítélte. Az Európai Regionális Fejlesztési Alapból és hazai központi költségvetési előirányzatból vissza nem térítendő támogatással finanszírozza.

A támogatási kérelem azonosítója: GINOP-4.1.3-19-2019-00960

A projekt fizikai befejezésének dátuma: 2020.12.29.

A projekt megvalósításának helyszíne: 3950 Sárospatak, Nagy Lajos u. 21.

A szerződött támogatás összege: 2 944 000 Ft.

A projekt összköltsége: 2 944 000 Ft.

A Támogatás intenzitása: 100,00 %

A PROJEKT tatalmának bemutatása:

14,72 kWp teljesítményű napelemes rendszer telepítése valósult meg. A telephelyen megújuló energiaforrás nem volt. A cég áram fogyasztásának közel 34 %-t oldja meg a projekt. A telephelyen a gépek, berendezések áram ellátása napenergiával, mint megújuló energiával is biztosított. Áramdíj megtakarítás közel 695 e Ft/év, mely javítja a cég nyereségességét, ez által javul verseny – és piacképessége. CO2 kibocsátás csökkenés valósult meg 12,18 t/év egyenértékkel.

Kategóriák
Pályázatok

Napelemes rendszer kiépítése az ÉPSZER Zrt. Végardói úti telephelyén

Kedvezményezett: ÉPSZER Zrt. 3950 Sárospatak, Eötvös u. 11.

Nemzetgazdasági Minisztérium, mint Támogató által kiadott:

„Napelemes rendszer telepítésének támogatása mikro-, kis- és középvállalkozásoknak” Felhívásra „Napelemes rendszer kiépítése az ÉPSZER Zrt. Végardói úti telephelyén” című GINOP-4.1.3-19-2019-00962 jelű támogatási kérelmét 1 856 000 Ft összegű támogatásra érdemesnek ítélte. Az Európai Regionális Fejlesztési Alapból és hazai központi költségvetési előirányzatból vissza nem térítendő támogatással finanszírozza.

A támogatási kérelem azonosítója: GINOP-4.1.3-19-2019-00962

A projekt fizikai befejezésének dátuma: 2020.12.29.

A projekt megvalósításának helyszíne: 3950 Sárospatak, Végardói u. 61.

A szerződött támogatás összege: 1 856 000 Ft.

A projekt összköltsége: 1 856 000 Ft.

A Támogatás intenzitása: 100,00 %

A PROJEKT tatalmának bemutatása:

9,28 kWp teljesítményű napelemes rendszer telepítése valósult meg. A telephelyen megújuló energiaforrás nem volt. A cég áram fogyasztásának közel 100 %-t oldja meg a projekt. A telephelyen a gépek, berendezések áram ellátása napenergiával, mint megújuló energiával is biztosított. Áramdíj megtakarítás közel 460 e Ft/év, mely javítja a cég nyereségességét, ez által javul verseny – és piacképessége. CO2 kibocsátás csökkenés valósult meg 7,68 t/év egyenértékkel.

Kategóriák
Blog

Tudtad? – A hidegburkolás és a melegburkolás közötti különbségek

A burkolás az építkezés és a felújítás egyik legfontosabb része, mivel nemcsak esztétikai, hanem funkcionális szerepet is betölt. A burkolati anyagok kiválasztása és az alkalmazásuk módja nagymértékben befolyásolja az adott tér használhatóságát és megjelenését. Két alapvető típus létezik: a hidegburkolás és a melegburkolás. Cikkünkben ezeket a típusokat mutatjuk be, kiemelve a főbb különbségeket, előnyöket és hátrányokat.

Definíciók

Hidegburkolás: A hidegburkolás olyan burkolási technikákra utal, amelyek során a burkolóanyagok – mint például kerámia, greslap, csempe vagy kő – hideg ragasztóanyagokkal kerülnek rögzítésre a padlón, vagy a falon. Ezek az anyagok általában alacsony hőmérsékleten dolgoznak, és nem igényelnek hőt a fektetésükhöz.

Melegburkolás: A melegburkolás ezzel szemben olyan eljárás, amely során a burkolóanyagot – leggyakrabban parkettát, vinyl vagy linóleumot – hő hatására rögzítik. A melegburkolás során általában használják a hőpadlós rendszereket is, amelyek lehetővé teszik a padló alatti fűtést, így a burkolóanyagok is meleg környezetben kerülnek fektetésre.

Használati területek

A hidegburkolás ideális választás olyan helyiségekben, ahol magas a páratartalom vagy ahol könnyen tisztítható felületekre van szükség, például fürdőszobákban, konyhákban és kereskedelmi helyiségekben. A hidegburkoló anyagok, mint a csempe és kerámia, vízállóak és tartósak, így kiváló választásnak bizonyulnak.

A melegburkolás viszont tipikusan a lakások belső tereiben használatos, ahol a komfortérzet növelése a fő cél. A parketta, laminált padló és vinyl burkolatok a melegburkolás részét képezik, és kellemes tapintású felületeket biztosítanak. Ezen burkolatok hőszigetelő tulajdonságai miatt ideálisak a lakóhelyiségekben, ahol a meleg lábfelület is fontos szerepet játszik.

Anyagok

A hidegburkolás során használt anyagok eltérnek a melegburkolásban alkalmazottaktól. A kerámia csempék, greslapok, mázas csempék és természetes kövek, mint például a gránit vagy a márvány jellemzik. Ezek az anyagok fagyállóak, ütésállóak és rendkívül jól ellenállnak a nedvességnek.

A leggyakoribb melegburkoló anyagok közé tartozik a fa parketta, laminált padló, PVC, linóleum és korkerámia. Ezek általában kényelmesebbek, és melegebb érzetet nyújtanak, ugyanakkor a tisztításuk és karbantartásuk igényelhet némi odafigyelést.

A kiválasztás egyaránt fontos feladat minden szempontból, hiszen az életünk nagy részét ezeken a burkolófelületeken fogjuk leélni, éppen ezért javasoljuk, hogy a házaspár mindkét tagja vegyen részt az anyagok, formák, színek kiválasztásában egyaránt, hiszen nem csak funkcionalitása van ezeknek a burkolatoknak, de emeli az új otthon fényét is!

Kategóriák
Blog

10 tipp a házfelújítás megtervezéséhez

A házfelújítás jelentős vállalkozás, amely alapos tervezést és felkészülést igényel. Nemcsak a pénzügyi költségeket érdemes figyelembe venni, hanem a megfelelő időbeosztást, anyagválasztást és a kivitelezés részleteit is. Az alábbiakban bemutatunk 10 hasznos tippet, amelyek segíthetnek a zökkenőmentes felújításhoz vezető úton.

  1. Határozd meg a célt

Az első lépés a felújítás tervezésében a célok tisztázása. Milyen problémákat szeretnél megoldani? Szeretnéd modernizálni a házat, növelni az értékét, vagy inkább csak egy esztétikai frissítésre van szükség? A céljaid ismeretében könnyebben tudod majd megtervezni a szükséges változtatásokat.

  1. Költségvetés készítése

A költségvetés megtervezése elengedhetetlen. Készíts részletes tervet a várható költségekről, beleértve az anyagokat, munkadíjat és a várható járulékos költségeket is, mint például az engedélyek és a bútorok beszerzése. Célszerű egy extra 10-20% tartalékot is hagyni a váratlan kiadásokra.

  1. Válassz időpontot

Fontos, hogy a felújítást olyan időszakra tervezd, amikor nem zavarja a mindennapi életedet. Figyelembe kell venni az időjárási viszonyokat is, ha külső munkálatokról van szó. A nyár általában kedvezőbb, de az év más időszakai is alkalmasak lehetnek, attól függően, hogy mit tervezel.

  1. Kérj be ajánlatokat

Ha nem tervezed a munkálatok elvégzését saját magad, érdemes több generálkivitelezőtől és alvállalkozótól ajánlatot kérni. Ne csak az árat, hanem a referenciáikat is nézd meg, mivel a minőség kulcsfontosságú az eredmény szempontjából.

  1. Tervezd meg a dizájnt

A tervezés során ne csak a funkcionalitást, hanem az esztétikát is figyelembe kell venni. Készíts egy hangulatfalat, amely tartalmazza azokat az anyagokat, színeket és stílusokat, amelyek tetszenek. Online platformok, mint például a Pinterest segíthetnek inspirációt gyűjteni.

  1. Engedélyek beszerzése

Sok esetben a felújításokhoz szükség van építési engedélyek beszerzésére. Mielőtt elkezdenéd a munkát, tájékozódj a helyi előírásokról és követelményekről, hogy elkerüld a későbbi jogi problémákat.

  1. Gondolj a fenntarthatóságra

A környezettudatosság napjainkra egyre fontosabbá vált. Fontold meg energiatakarékos megoldások alkalmazását, mint például a napelemek, környezetbarát anyagok és hatékony szigetelés. Nemcsak a környezetnek teszel jót, hanem a későbbi energiaszámláid is csökkenhetnek.

  1. Tartsd a kapcsolatot a kivitelezőkkel

A felújítás ideje alatt fontos, hogy folyamatosan kommunikálj a kivitelezőkkel. Kérdezd meg az előrehaladásról, és ha valami nem úgy alakul, ahogy elképzelted, azonnal jelezd. A proaktív megközelítés segít elkerülni a nagyobb problémákat.

  1. Maradj rugalmas

Még a legjobban megtervezett felújítás is tartogathat meglepetéseket. Készülj fel arra, hogy a dolgok nem mindig alakulnak az elképzeléseid szerint. Legyél rugalmas, és próbálj meg alkalmazkodni.

  1. Légy pozitív és optimista

Ne engedd, hogy a sok nehézség kedvedet szegje egy felújítás során. Elengedhetetlen, hogy minden hibában láss valami szépet, amire hónapok vagy évek múlva csak nevetve fogsz visszaemlékezni.

Kategóriák
Blog

Miért kulcsfontosságú a jó generálkivitelező?

A modern építkezések során a generálkivitelező szerepe kiemelkedő jelentőséggel bír. Az építkezési projektek komplexitása, a különféle szakipari tevékenységek koordinálása és a határidők betartása miatt elengedhetetlen, hogy a megbízók alaposan megfontolják, kit bíznak meg ezzel a feladattal. A jó generálkivitelező kiválasztása nemcsak az építkezés sikerességét befolyásolja, hanem a végső eredmény minőségét és költséghatékonyságát is. Az alábbiakban bemutatjuk, hogy miért fontos a megfelelő generálkivitelező kiválasztása.

  1. Szakértelem és tapasztalat

Az építkezés során a generálkivitelező felelős a teljes projekt lebonyolításáért, ami magában foglalja a tervezési fázistól kezdve a kivitelezésen át a kivitelezés utáni szakaszig terjedő tevékenységeket. A tapasztalt generálkivitelezők, akik már számos hasonló projekten dolgoztak, képesek az esetlegesen felmerülő problémák gyors és hatékony kezelésére. Ez a szakértelem nemcsak az építkezési folyamat során, hanem a tervezéskor is fontos, hiszen a jó kivitelező segíthet a legideálisabb megoldások megtalálásában.

  1. Költséghatékonyság

A generálkivitelező kiválasztása a projektek költségvetésére is jelentős hatással van. A tapasztalt kivitelezők nemcsak a munkálatok elvégzésére képesek, hanem arra is, hogy a költségeket optimalizálják. Képesek a piacon legjobb ár-érték arányú megoldásokat ajánlani, ezzel csökkentve az anyagköltségeket, és megtalálni a legmegfelelőbb alvállalkozókat. Az ügyfél számára így jelentős pénzbeni megtakarítást jelent a jó generálkivitelező választása.

  1. Időbeni ütemezés

Az építkezés során a határidők betartása rendkívül fontos. A generálkivitelező feladata, hogy az összes érintett felet koordinálja, így biztosítva, hogy a munka a tervezett időkeretek között valósuljon meg. A jól megválasztott generálkivitelező képes precíz ütemezést készíteni, amely segít elkerülni a késedelmeket, melyek gyakran többletköltségekhez vezethetnek. A projekt időbeli befejezése nemcsak pénzügyi szempontból fontos, hanem az ügyfél elégedettsége szempontjából is.

  1. Minőségi kivitelezés

A generálkivitelező nemcsak a folyamat lebonyolításáért, hanem a kivitelezés minőségéért is felelős. A jó generálkivitelező alvállalkozók kiválasztásakor szigorú minőségi kritériumokat alkalmaz, így garantálva, hogy a végeredmény megfeleljen az ügyfél elvárásainak. Az építkezés során a legmagasabb szintű minőség elérése nemcsak a jó anyagok használatát, hanem a megfelelő szakemberek foglalkoztatását is igényli. A megbízható generálkivitelezők számos minősített alvállalkozóval állnak kapcsolatban, akik garantálják a munkájuk szakszerűségét.

  1. Kommunikáció és projektmenedzsment

A generálkivitelező feladata, hogy a projekt minden részletét menedzselje, ami magában foglalja a kommunikációt az ügyfél, az alvállalkozók és egyéb résztvevők között. A jó kommunikáció elengedhetetlen az építkezések során, hiszen a különböző szakterületek közötti információáramlás segít elkerülni a félreértéseket.

Mindezek miatt fontos, hogy ne csak egy munkást lásson a szakemberben, hiszen egy jó generálkivitelező ismérve az itt felsorolt 5 pont mindegyike! Így tud Ön nyugodtan hátra dőlni és élvezni az építési munkálatokat.